ساخت منوی دیجیتال از زمان شیوع ویروس کرونا، یکی از نیازمندی‌های اصلی رستوران‌ها و کافه‌ها بوده است. در حال حاضر بسیاری از رستوران‌ها و کافه‌ها، برای رعایت مسائل بهداشتی و کاهش هزینه‌ها، از منوی دیجیتال به منظور ارائه منو خود به مشتریان استفاده می‌کنند. برای رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و کسب‌وکارهایی از این دست، ایجاد یک منوی آنلاین برای ارائه بهترین خدمات به مشتریان، به یک فاکتور اصلی برای موفقیت کسب و کار و افزایش رضایت مشتریان تبدیل شده است. به همین دلیل، در ادامه به چند مورد از بهترین سایت‌ها برای ساخت منو دیجیتال رایگان اشاره خواهیم کرد.

اگر مطمئن نیستید که استفاده از منوی دیجیتال برای کسب و کار شما ایده خوبی هست یا نه، با استفاده از سایت‌های معرفی شده در این مطلب، از نسخه رایگان منوی دیجیتال را برای رستوران یا کافه خود ایجاد و استفاده کنید.  همراه ما باشید.

استفاده از منوی دیجیتال چه اهمیتی دارد؟

استفاده از منوی دیجیتال چه اهمیتی دارد؟

ساخت منوی دیجیتال رایگان یا سفارشی، می‌تواند به دلایل زیادی به افزایش فروش رستوران یا کافه شما کمک کندو در ادامه این مطلب، تنها به چند مورد از مهم‌ترین این موارد اشاره خواهیم کرد:

افزایش فروش با استفاده از منوی دیجیتال

احتمالاً تا کنون غذای چندین رستوران به شما پیشنهاد شده است و تعریف کافه و رستوران‌های زیادی را شنیده‌اید. اما اگر بخواهید از میان پیشنهادهای مختلف یکی را انتخاب کنید، باید قبل از هر چیز بدانید که غذاها و نوشیدنی‌های موجود در منو چیست و آیا با سلیقه و ذائقه شما هماهنگ هست یا نه. در چنین شرایطی، استفاده از منوی دیجیتال و اطلاع از غذاها و نوشیدنی‌ها، بدون مراجعه حضوری به رستوران قطعاً ایده‌آل خواهد بود.

اگر شما صاحب یک رستوران یا کافه باشید، با استفاده از  منوی دیجیتال می‌توانید به مشتریان احتمالی خود کمک کنید و در نهایت فروش رستوران یا کافه خود را افزایش دهید.

امکان استفاده از تصاویر بصری جذاب در منوی دیجیتال

در صنعتی مانند رستوران داری، استفاده از عکس‌های جذاب و واقعی، در افزایش فروش بسیار تأثیر گذار است. اما همان‌طور که حتماً می‌دانید، امکان استفاده از تصاویر تمام غذاها و نوشیدنی‌ها در منوی کاغذی با هزینه زیادی همراه است و ممکن نیست. این در حالی است که شما با استفاده از منو دیجیتال می‌توانید تصاویر غذاهای خود را در اختیار مشتریان قرار داده و به راحتی بازاریابی کنید.

امکان ارائه اطلاعات کامل در مورد آیتم‌های منو

علاوه بر تصاویر جذاب، می‌توانید ویدئو و لینک‌های قابل کلیک در منو قرار دهید. با استفاده از این اطلاعات تکمیلی قطعاً در انتخاب راحت‌تر به مشتری خود کمک می‌کنید و در نهایت موجب افزایش رضایت او خواهید شد.

4 سایت ایرانی برای ساخت منوی دیجیتال

سایت سافت منو

سافت منو یکی از بهترین سایت‌های ایرانی برای ساخت منوی آنلاین رایگان است. برای ساخت منو در این سایت باید ابتدا ثبت نام کنید و لینک و QR کدی که منحصراً برای شما ایجاد می‌شود را جایی ذخیره کنید. سپس شما می‌توانید با چند کلیک منوی مورد نیاز خود را به همراه اطلاعاتی مانند قیمت، تصاویر و توضیحات ایجاد کنید. بعد از تکمیل و ساخت منوی دیجیتال، می‌توانید از لینک و QR کد برای ارائه منو به مشتریان استفاده کنید. لینک منوی دیجیتال خود را در شبکه‌های اجتماعی و سایتتان قرار دهید و از QR کد را روی کاغذهای کوچک چاپ کنید و روی میز بچسبانید.

سایت دنیو

دنیو نیز یکی دیگر از سایت‌ها برای ساخت منوی دیجیتال رایگان است که کلیه خدمات خود را بدون دریافت هیچ هزینه‌ای در اختیار صاحبان رستوران و کافه‌ها قرار می‌دهد. با استفاده از این ابزار می‌توانید تغییرات ایجاد شده در منو را در سریع‌ترین زمان ممکن اعمال کنید.

سایت آپ فود

آپ فود، نقطه قوت خود را امکان سایت منوی آنلاین رایگان در مدت زمانی کوتاه و کمتر از 20 دقیقه بیان کرده است! علاوه بر این، بر اساس اطلاعات بیان شده در سایت آپ فود، برای ساخت منوی دیجیتال نیاز به دانش فنی نیست. بعد از ساخت منو از طریق آپ فود می‌توانید از امکانات دیگری مانند ایمیل و اس ام اس هم استفاده کنید. ابزارهای رایجی که برای برقراری ارتباط مداوم با مشتری، لازمه بازاریابی هر کسب و کاری است. نظرسنجی، تنظیم ساعت کاری روزهای خاص و تعطیلات سال، امکان دریافت پیش سفارش، اعمال محدودیت سفارش روزانه و نمایش یا عدم نمایش غذا از جمله امکانات این ابزار است.

سایت رس آپ

امنیت و محافظت از اطلاعات مشتریان، شعار اصلی سایت رس آپ برای ساخت منوی دیجیتال رایگان است. پنل کاربری رس آپ برای ساخت منوی آنلاین بسیار ساده و کاربردی است و امکان زیادی در اختیار صاحب رستوران یا کافه قرار می‌دهد. برخی از مهم‌ترین امکانات سایت رس آپ عبارت است از: امکان دریافت سفارش از طریق واتس‌اپ، امکان ذخیره شماره تماس مشتری برای اهداف بازاریابی، دریافت سفارش آنلاین و …

5 سایت خارجی برای ساخت منوی دیجیتال

ساخت منوی دیجیتال رایگان

چه کسب‌وکار شما یک رستوران زنجیره‌ای، چه یک کافه کوچک باشد، اگر قصد ساخت منوی دیجیتال رایگان را دارید، می‌توانید از 5 سایت خارجی که در ادامه معرفی می‌کنیم، استفاده کنید.

سایت Poster My Wall

Poster My Wall یکی از سایت‌های ساخت منوی دیجیتال رایگان است که با ارائه طرح‌های مختلف و متنوع، امکان ایجاد منوی آنلاین را به همراه توضیحات، قیمت و تصاویر متعددبرای شما فراهم می‌کند. لازم به ذکر است که بیشتر طرح‌های ارائه شده در این سایت، تک صفحه‌ای هستند. بنابراین اگر قصد ساخت منوی آنلاین پیشرفته و پیچیده‌اید دارید، احتمالاً این سایت برای شما چندان مناسب نباشد.

سایت iMenuPro

IMenuPro، یک منوساز آنلاین است که برای ساحت منوی دیجیتال به صورت درگ اند دراپ گزینه مناسبی است. درواقع با استفاده از این سایت شما می‌توانید منوی مورد نیاز خود را با کمترین دانش فنی به سادگی ایجاد می‌کند. برای شروع می‌توانید از طرح‌های آماده و داخلی سایت iMenuPro شروع کنید و سپس با سفارشی کردن المان‌ها، منوی مورد نیاز خود را ایجاد کنید. شما برای طراحی منوی دیجیتال خود به تنظیمات متعددی از جمله فونت، رنگ، طرح‌های گرافیکی و … دسترسی خواهید داشت.

IMenuPro به شما کمک می‌کند تا یک منوی دیجیتال رایگان با کاربری جذاب و آسان برای تمام مشتریان خود ایجاد کنید. مهم‌ترین نکته این است که برای ساخت منوی آنلاین با استفاده از این ابزار، هیچ نیازی به دانش برنامه نویسی ندارید.

سایت FlipHTML5

اگر به دنبال ساخت منوی دیجیتال رایگان هستید که آزادی عملی زیادی به شما بدهد و به استفاده از چند طرح از پیش آماده شده محدود نباشید، استفاده از سایت FlipHTML5 را به شما پیشنهاد می‌دهیم. منوساز رایگان FlipHTML5 به شما امکان می‌دهد منوی فعلی خود را برای تبدیل شدن به منوی دیجیتال آپلود کنید یا یک منوی کاملاً جدید از اول ایجاد کنید.

سایت FlipSnack

FlipSnack یکی از بهترین سایت‌های ساخت منوی دیجیتال رایگان است که با هدف افزایش فروش رستوران‌ها و کافه‌ها ایجاد شده است. سایت FlipSnack امکانات طراحی متعددی را در قالب یک طرح سفارشی در اختیار شما قرار می‌دهد. بنابراین اگر به دنبال ساخت یک منوی بی عیب و نقص هستید، حتما به سایت FlipSnack سر بزنید.

سایت Canva

Canva از جمله ابزارهایی است که برای انواع طراحی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرید، اما معمولا برای ساخت منوی دیجیتال رایگان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. کار با کانوا برای ساخت منوی دیجیتال کار چندان آسانی نیست، اما به دلیل امکانات متعددی که دارد، قطعاً ارز امتحان کردن را دارد.

خلاصه مطلب

در این مطلب به چند سایت برای ساخت منوی دیجیتال رایگان اشاره کردیم. سایت‌های معرفی شده هم ایرانی و هم خارجی هستند و شما می‌توانید متناسب با سلیقه و نیازتان یکی از آنها را انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنیم اگر تجربه استفاده از منوی آنلاین را ندارید، ابتدا با ساخت منوی آنلاین رایگان، تأثیر منوی دیجیتال را روی افزایش فورش کسب و کارتان بسنجید و سپس از ورژن‌های پولی برای ساخت منو استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط